Permanentný make-up

Je to vlastne tetovanie, ktoré zvýrazňuje obočie, pery a oči. Ženy, ktoré sú nositeľkami takéhoto make-upu sa nemusia každý deň líčiť, no musia sa o svoje tetovanie špeciálne starať, a neprekrývať ho klasickým make-upom. Cieľom premanentného make-upu je vytvorenie prirodzenej harmónie tváre, zdôraznenie očí, obočia alebo pier, všetko po dôkladnom výbere tvaru, ktorý najviac pristane charakteru tváre a s výberom farby, ktorá sa čo najviac hodí k podtónu pokožky.

Používané pigmenty majú charakteristické chemické vlastnosti, ostávajú v pokožke určitú dobu , potom postupne blednú a strácajú sa z pokožky. Permanent vydrží 2-4 roky, podľa toho akú tmavú farbu použijeme. Rozdiel medzi trvalým tetovaním a permanentým make-upom je v zložení pigmentu.

Pri permanentnom make-upe sa vpravujú pigmenty pod kožu človeka, pomocou tetovacej ihly (cartridge). V odbornej terminológii ide o tzv.mikro-pigmentovú implantáciu. Permanent nie je trvalá záležitosť.

Keďže to nie je trvalé tetovanie, ale ide o dočasnú metódu líčenia, pri ktorej sa do hornej vrstvy Epidermy nanesie farba. Farba sa jemnými ihlami (cartridge) vkladá do vrchnej časti kože do hĺbky 0,3 - 0,6mm. Pri vpichovaní sa prenáša farba z ihly do kože. Ihla musí byť vždy sterilná, jednorázová, t.z na jedno použitie. Pri zákroku musia byť na rukách jednorázové chirurgické rukavice.Samotný permenentý make-up nenahrádza líčenie, len koriguje malé nedostatky krásy, jemne zvýrazní črty a kontúry tváre.

 

Permanent je vhodný pre:Permanentný make-up:

 

Hojenie trvá 4-6 týždňov, potom sa robí korekcia. Bezprostredne po tetovaní je farba tmavá sýta, ale po vyhojení o polovicu zbledne a výsledok je prirodzené obočie.

Pred zákrokom je potrebné absolvovať konzultáciu, aby bola klientka oboznámená so všetkými informáciami a poučená o starostlivosti o tetované miesto, keď sa rozhodne dať si urobiť permanentný make-up zakladá sa záznam o klientke, s menom, dátumom pigmentovania, aký úkon sa robil.

 
 

Podrobnejšie informácie o ponúkanej službe získate u mňa v salóne.

Ďalšie fotografie nájdete na mojom Instagrame.